Alabay

Alabai arba Vidurinės Azijos aviganisseniausia kovos ir apsauginių šunų veislė, veislės istorija yra daugiau nei 2000 metų. Iš pradžių šie šunys buvo pagaminti apsaugoti avių pulkus iš vilkų, taip pat apsaugoti asmenį nuo nekviestų svečių - žmonių ar plėšrūnų.

Alabai charakteristikos

Centrinės Azijos aviganiui būdingos šios savybės:

 • vidutinė agresija;
 • prevencinė reakcija;
 • stipriai išvystytas teritorinis instinktas.

Alabai išvaizda įkvepia pagarbą - taipakankamai galingas, stiprus, aukštas šuo (60 cm griuvėsiuose) su masyvi galva ir trumpas, didžiulės snukis. Spalva gali būti kitokia - balta, juoda, pilka, raudona, įdegė. Ausys ir uodega dažniausiai baigiasi pirmosiomis šuniuko gyvenimo dienomis.

Mokymas Alabai

Alabai šuo yra gana savavališkas, nepriklausomas,ramus, laisvę mylintis. Tačiau, tinkamai auklėjusi, ji paklus pakelio lyderiui ir taps puikiu partneriu savo šeimai ir vaikams. Štai kodėl reikia atkreipti dėmesį į mokymą, kurį alabai paprastai prasideda nuo 6 mėnesių amžiaus, o 9 mėnesiai šuniukas jau jaučia jus lyderiu, sugeba dėvėti snukį ir sužinoti šias komandas:

 • draudimas "neleidžiama";
 • judėjimas "kitas";
 • "Vieta";
 • "Man";
 • "Stendas".

Šuo turi būti ramus, ką tupaimk savo dubenį, perkelkite maistą ir tt Tiksliai ir nuosekliai pasiekia paketo lyderio pavadinimą, lyderį komandomis, intonacijomis, veiksmais. Jūs esate įpareigotas laikytis šuns tinkamo elgesio, kol ji vis dar yra šuniukas.

Alabamos priežiūra

Vidurinės Azijos aviganis yra geriausiassave gatvėje, bet taip pat gali priprasti gyventi namuose. Nerekomenduojama laikyti Alabai veislės šunį butą, jo nepakanka laisvos vietos ir tai gali neigiamai paveikti jo charakterį.

Dažnai daugelis savininkų kuria specialų aviarąalabai. Šuo jaučiasi gerai gatvėje, turėdamas miego dėžę ir šilumos baldakimą. Nepamirškite apie vaikščiojimą: netgi gyvendami paukštyre, Alabai reikia sušilti, jaustis fiziškai įtemptas.

Šios veislės šunims nereikia daug priežiūros, jųVila atspari purvei ir gerai atrodo net po ilgų pasivaikščiojimų per mišką. Pavasarį atsiranda stipra lydinys, jei norite, galite šukuoti šunį gatvėje, pašalinti vilną. Išvalykite šuns ausyse, ypač jei yra infekcijos požymių, nepamirškite prireikus užsikimšti nagus.

Seksualinis brandumas Alabai siekia 6-8 mėnesius,tačiau pirmasis poravimas turėtų būti atliekamas ne anksčiau kaip 18 mėnesių arba trečias urozas, o šunys turi būti ne anksčiau kaip 24 mėnesiai. 9-14 d. Estrus, galite pradėti mama Alabai. Skiriamas rankinis ir laisvas poravimas. Laisvas poravimas yra įmanomas, jei gyvūnai akivaizdžiai nepaaiškina agresiją ir jau turi patirties tokiose srityse. Kai rankomis megztas, savininkas padeda savo šuniui, jaudina ją, laikydamasis po vieną skrandį. Agresijos atvejais galite uždėti ant snukio.

Alabai yra sveika veislė, retai vyrauja ligosji. Tačiau egzistuoja hipnozės ir alkūnės sąnario displazija, todėl atidžiai apsvarstykite šuns maistą, jis turėtų būti pilnas kalcio, ypač šuniukuose.

Kaip maitinti alabai?

Iš pradžių nustatykite maitinimo būdą: visiškai natūralų maistą arba tik sausą maistą. Negalima maišyti abiem būdais!

"Alabaya" maitinimas su natūraliais maistu turėtų apimti:

 • liesa mėsa (jautiena, veršiena);
 • iš dalies šalutiniai produktai;
 • ryžių košė, avižiniai dribsniai, grikiai;
 • Alabai trūkumai

 • daržovės.

Duokite šunį du kartus per dieną, proporcingai proporcingai šuns svoriui, nepamirškite pakankamai švaraus geriamojo vandens!

Alabai trūkumai atsiranda dėl jo orumo -stiprumo ir apsaugos instinktas. Niekada nepamiršk, kad prieš tai esi šuo, kuris gali užmušti vilką, o jo nebuvimas - dar vienas šuo. Labai dėmesingi Alabai ugdymui, turite aiškiai išanalizuoti situaciją ir reguliuoti šunų elgesį joje - šlovinti, uždrausti ar suteikti laisvę. Turėtumėte praktikuoti šunų mokymą ir visada jausti abipusį supratimą su savo aviganiu. Tik tada ji taps tavo lojaliausiu draugu ir bebaimis savo šeimos gynėju!