Kaip rūpintis vėžliu

Prieš perkant vėžlį, kiekvienasbūsimas savininkas turėtų būti susipažinęs su pagrindinėmis šių gyvūnų priežiūros taisyklėmis. Skirtingai nuo įprastos mums katėms ir šunims, vėžliukai jaučiasi daug patogiau laukinių. Be to, vėžliams reikia nuolatinio šilumos ir saulės spindulių. Todėl svarbu sukurti šiems gyvūnams patogiausias gyvenimo sąlygas. Šiuolaikinių naminių gyvūnėlių parduotuvėse lengva pirkti vėžlį. Paprastai namuose yra sausumos ir vandens vėžliai, rečiau - pelkės. Kiekviena iš šių rūšių vėžlių reikalauja atskiros priežiūros ir specialių sulaikymo sąlygų. Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip rūpintis populiariausiomis vidaus vėžlių rūšimis.

Kaip rūpintis žemės vėžliu?

Rūpinimasis žeme yra tortilijakuriant patogias gyvenimo sąlygas, mitybą ir higieną. Dažniausiai žemės tortilla yra Vidurinės Azijos vėžlys. Centrinės Azijos vėžlių priežiūra trunka šiek tiek laiko, tačiau reikia nuolat dėmesio.

Visų pirma kiekvienas savininkas turėtų tai žinotiŽemės vėžlys turėtų gyventi specialiu terariumu. Nuomonė, kad vėžlys gali laisvai vaikščioti aplink butą ir gyventi ant grindų, yra labai klaidinga. Deja, šios svarbios būklės nežinojimas dažnai sukelia vėžlio mirtį. Šie gyvūnai yra labiau linkę į įvairias virusines ligas ir peršalimą, dėl kurių lengva įveikti bangines ant grindų. Be to, nenuostabu, kad šeimininkas tamsoje žengia į savo naminį gyvūnėlį.

Renkantis teroriumą, skirtą žemės vėžliui,reikia turėti omenyje, kad jo plotis turi būti tris kartus didesnis už gyvūno plotį. Terariumas turėtų atitikti temperatūros režimą - nuo 22 iki 32 laipsnių. Terariumo dugną reikia apibarstyti ne mažiau kaip 3 cm storio dirvožemiu. Žemėje reikia įdėti nedidelę dėžę, kurioje gali būti paslėpti vėžlys. Šiltuoju vasaru sausumos vėžlys gali būti lauke, geriausia žolėje. Žiemą virš terariumo turi būti speciali lempa, kuri šildo dirvą ir sukuria saulės imitaciją.

Žuvies vėžliai neturėtų supjaustyti nagų - jiems reikia kasti skylutes. Terariumą reikia pakeisti periodiškai, bet ne dažniau kaip kartą per mėnesį.

Norėdami maitinti vėžlių būtina augalinis maistas, košė, kartais mėsa ir žuvis.

Kaip tinkamai pasirūpinti vandens vėžliu?

Namuose dažniausiairaudonasis vėžlys. Pirmiausia, raudonųjų vėžlių priežiūra - sukurti tinkamą namus. Šiems gyvūnams idealus namuose yra ypatingas vandens akvariumas su maža sala. Raudonasis vėžlys mėgsta plaukti ir 90% laiko praleisti vandenyje. Tačiau trūksta nedidelio akvariumo žemės ploto, todėl gali nuskęsti gyvūnai. Per salą turėtų būti lempa, kuri išlaikys 25-28 laipsnių temperatūrą.

Rūpinimasis vandens raudoni-ausų slankmačiai ir padaryti teisingą mitybą gyvūno. Red-ausų slankmačiai turėtų gauti ir augalinės ir gyvūninės kilmės maisto. Be to, šis maistas

Vandens vėžlių priežiūra

turėtų būti įvairus. Jei nuolat pašarote gyvulį su tuo pačiu maisto produktu, jis greitai susirgs.</ P>

Vėžliukams akvariume turėtumėte keisti vandenį kartą per mėnesį. Dideliuose akvariumuose ekspertai rekomenduoja pateikti specialius vandens filtrus.

Vėžliai yra neįprastai jautri gyvūnai. Jie greitai prisiriša prie savo meistrų ir tampa tikrais draugais. Todėl jūros ir sausumos vėžlių priežiūra turėtų būti jų savininko džiaugsmas. Tik tada gyvūnas jaustis patogiai namuose.