Ką pašarinti vėžlius

Ką maitinti namus ir vandens vėžlius? - šis klausimas taip pat yra naujasgyvulių savininkai ir tie, kurie tik ketina turėti naminį gyvūnėlį. Iš tikrųjų, vėžlių priežiūra ir maitinimas yra svarbus klausimas, nuo kurio priklauso gyvūno būklė ir sveikata.

Ekspertai suskirsto vėžlius į 3 grupes, priklausomai nuo jų mitybos tipo:

 1. Predatory. Vartokite 80-90% gyvūnų maisto ir 10-20% augalinių maisto produktų. Daugelis vandens vėžlių rūšių yra grobuoniškos;
 2. Omnivore. Vartokite 50% gyvulių ir 50% augalinių maisto produktų. Visadviliai yra pelkių vėžliai ir pusiau vandens gyvūnai;
 3. Žolelių. Vartoja iki 90% augalinių maisto produktų ir apie 10% gyvūnų. Tai apima daugumą rūšių žemuosius vėžlius.

Kai šerti vėžlius, kurie nėra tinkami jų maisto tipui, dažnai kyla problemų su gyvūnų sveikata - su virškinimu ir medžiagų apykaita.

Ką maitinti vėžlį?

Didžioji dauguma žemės vėžliuspriklauso žolepiniui. Populiariausi vietiniai vėžliai yra Centrinės Azijos. Jis lengvai prisitaiko prie namų sąlygų ir nereikalauja daugiau dėmesio.

Šakniagumbių šėrimo pagrindas yražalumynai. Gyvūnai myli salotų lapus, kiaulpienės stiebelius, citrinų balzamą ir plantacijas. Mažais kiekiais vėžlių mityba turi būti vaisių

Ką maitinti jūrą ir raudonuką vėžlius?

Iš visų vandens vėžlių namuose labiausiai paplitęs raudonasis vėžlys. Daug rečiau - pelkių ir jūrų vėžlių. Visos šios rūšys priklauso grobuoninei grupei.

Geriausia veršeliams šėrimo vėžlystinkama mažai riebalų žuvis. Žuvis reikia supjaustyti į mažus gabalėlius ir iš jos išgauti didelius kaulus. Maži kaulai yra naudingi vėžliams. Vienam šėrimui per savaitę vandens raudonieji vėžliai turėtų būti skirti jautienos arba vištienos kepenims. Mėsa vaidina svarbų vaidmenį visiškai raudonųjų blyškių vėžlių mityboje. Gyvūnams turėtų būti dedama vištiena ir jautiena išvirtos formos, taip pat krabų mėsa, varlės ir pelės. Periodiškai vėžlius reikia šerti mažosiomis sraigėmis, vabaliukais, kirminais.

Kuo vyresnis raudonas blyškusių vėžlys tampadaugiau augalų maisto turėtų būti įtraukti į savo mitybą. Su amžiumi šie gyvūnai tampa visažnimis ir reikalauja žymiai daugiau žalia.

Ką maitinti vėžlius žiemą?

Vėžliukai netoleruoja šalti, trumpašviesi diena ir natūralių saulės spindulių trūkumas. Tokiais laikotarpiais jų maistas turėtų būti kuo įvairesnis. Žiemos specialistai rekomenduoja kelis kartus per savaitę suteikti vėžliams specialius multivitaminus.

Pagrindinės taisyklės dėl vėžlių šerti:

 • vėžlius nerekomenduojama išmesti iš rankų. Jie yra

  Raudonojo aukso vėžlių maitinimas

  keletą dienų pripratės prie žmogaus rankų ir atsisakys pailsėti;
 • Kai gyvūnas paima maistą, jo neturėtų būti įkvėpti garsūs triukšmai ir aštrūs kvapai. Tai taip pat sukelia virškinimo problemų vėžliukuose;
 • Geriausias laikas vėžlių šėrimui yra ryto valandos;
 • Dubuo, kuriame yra vėžliuko maistas, turi būti švarus;
 • iki 2 metų, vėžliai turėtų būti šeriami kasdien, vyresnio amžiaus asmenys 3-4 kartus per savaitę.