Šiandien keletą žmonių gali nustebinti įvairūs egzotiniai vaisiai, kurie čia ir ten yra parduotuvių lentynose.

Ne tik gamta atlygino žmogusgalimybė grožėtis tokiais kūriniais. Taigi kiekvienas gali pasimėgauti vaisiais ir pabandyti su niekuo neprilygstamu skoniu. Bet ne tik skonio versle! Jei bent vieną kartą pamatėte visus šiuos vaisius vienoje vietoje, suprasite, kad tai yra tikras spalvingas rojus. Tai dar ryškesni nei vaivorykštės spalvos! Netikėk manimi! Tada atrodo ir prisimenate!

1. Dragon Fruit

pitaya

Neįprastas vaisas laikomas kaktuso ir net vaisiaus vaisiaisjo forma ir išorinis apvalkalas primena smailesį šakninį pasėlį. Augantys drakono vaisiai Meksikoje, taip pat Centrinėje ir Pietų Amerikoje. Daugelyje šalių taip pat žinomas kaip Pitaya, drakonas arba braškių kriaušių perlas. Šis vaisius turi malonų saldų skonį, primenantį braškių ir kriaušių mišinį. "Pitaya" yra naudojamas kaip savarankiškas patiekalas arba puikus to, kad degtinė arba visų rūšių desertai. Tačiau nepamirškite, kad prieš bandydami drakono vaisius, turėsite atsikratyti milžiniško kiekio juodųjų sėklų iš pita minkštimo.

2. "Kivanoe"

Kivano

Egzotinės vaisių auginamos teritorijojeAfrikoje, Kalifornijoje, Čilėje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Pasaulis turi keletą pavadinimų: Afrikos raguotas agurkas, agurkų agurkas, raguotas melionas, angurija. Jos forma atrodo kaip melionų ir agurkų mišinys. Kiwano skonis yra gana neįprastas ir atrodo kaip bananų, citrinų ir agurkų mišinys. Įdomus mišinys, ar ne? Dažniausiai jis naudojamas kaip dekoratyvinis elementas, nors vaisiai, žinoma, yra valgomi ir turi daug naudingų vitaminų. Negalima laikyti šaldytuve!

3. Rambutanas

Rambutanas

Rambutanas auga Indonezijoje. Jis traukia daugumą žmonių būtent su savo unikalia plaukuota lukštais ir raudona odos spalva. Nebijok, nes vaisius labai lengva valyti. Pagal skonį rambutanas primena dar vieną egzotišką vaisių - ličinį, skonį. Šis vaisius gali būti suvartotas beveik iš filialo, o jei jūs išmoksite keletą receptų patiekalams su rambutanu, tuomet galėsite nustebinti net patyrusį gurmaną.

4. Jackfruit

Jackfruit

"Jackfruit" visame pasaulyje yra žinomas kaip indasDuonos medis ir Bangladešo nacionalinis pasididžiavimas. Iš visų vaisių, esančių planetoje, džemperis laikomas didžiausia. Supjaustyto vaisiaus kvapas primena bananų ir ananasų mišinį. Skonis beveik tas pats. "Jackfruit" galima valgyti žaliai. Kai kuriose celiuliozės šalyse pagamintas skanus marmeladas. Negerti vaisių vaisiai naudojami kaip daržovių, kuriuos galima troškinti, virti, kepti.

5. Lichai

Lychee

Priimama šio nuostabaus vaisiaus tėvynėapsvarstykite Kiniją. Šiuo metu ličiai yra auginami visoje Pietryčių Azijos teritorijoje. Pagal savo formą litchi primena mažus riešutus tankioje raudonoje žievelėje su rudais kaulais viduje. Skonis vaisių primena baltųjų vynuogių minkštimą. Galite naudoti jį žaliavoje arba įvairių desertų. Bet kuriuo atveju, jūs tikrai įvertinsite šio nuostabaus vaisiaus skonį.

6. Carambola

Carambola

Paprastai svarstoma šio vaisiaus tėvynėPietryčių Azija, kur karambola auga visur. "Carambola" yra "žvaigždutinė vaisvė", kuri gavo savo pavadinimą dėl teisingos penkių žvaigždučių žvaigždės. Toks skonis atsitinka, tiek rūgštus, tiek saldus. Salykle dažniausiai naudojamos rūgščiosios karambolos, o saldžioji įvairovė primena vynuogių, citrinų ir mango mišinį. "Carambola" yra puikus vitaminų ir mineralų šaltinis, taip pat mažai kalorijų.

7. Mangosteen

Mangosteen

Mangosteen yra laikomas egzotiniu vaisiu irauga Indonezijoje ir Malaizijoje, taip pat kai kuriose Pietryčių ir Pietų Azijos šalyse. Šis vaisius primena didelius purpurinius rutulius su stora, tankia oda. Tačiau labiausiai įdomus dalykas apie mangostanus yra jo kūnas, kuris panašus į oranžinį skonį. Yra legendos, kad šis vaisius buvo mėgstamiausias Queen Victoria skonio, todėl už vaisių scenas jis vadinamas "karaliumi".

8. Kumquat

Kumquat

Visai neseniai daugelis žmonių netgi neturiįtariama, kas yra "kumquat". Šiandien ji gali būti beveik kiekvienoje parduotuvėje ir netgi nenuostabu. Šis vaisius auga Kinijos pietuose, JAV, Pietų Europoje, Japonijoje, Pietryčių Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose. Išoriškai kumquat panašus į mažus ugniai-oranžinius elipsės formos vaisius. Labai panašūs į regbio kamuolius, tik labai mažu formu. Šio vaisiaus skonis yra specifiškas: sultingi saldūs užrašai rezonuoja su aštriais skonio rūgštimis. Jūs galite valgyti kumquat tiek žaliavos, tiek įvairių patiekalų gamybai.

9. Pasifloros vaisiai

Aistringas vaisius

Pasiflorų vaisių gimtinė yra Brazilija, bet taip pataktyviai auga Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Pietų Amerikoje, Pietų Afrikoje, Havajuose ir Filipinuose. Šis vaisius yra įdomių pavadinimų daug: pasifloros, valgomieji pasifloros, aistros ir Granadilla. Išvaizda aistros vaisius yra kaip reguliariai purpurinė slyva su stora oda. Prinokių aistringų vaisių skonis yra saldus ir sultingas. Žinoma, vaisius galima valgyti žaliavomis, tačiau dažniausiai jis naudojamas kaip sultys ar priedas.

10. Lemoncello arba citrinos verdera

Citrina

Galbūt daugelis negirdėjo, kad tokia yravaisių. Tačiau jie tikrai žino, kad yra žinomas tokio paties pavadinimo likeris, kurį garsėja Italija. Tėvynė šio vaisių yra Dominikos Respublika, bet dėka Italija limoncello sužinojo apie pasaulį. Negalima sakyti, kad vaisių skonis yra beveik toks pat kaip ir prinokę citrinų, bet kvapas! Citrinų-verderio aromatas yra toks siaubingas, kad su juo negalima lyginti jokių citrinų rūšių. Iš išorės limoncello atrodo kaip mažos žalios spalvos citrinų žolės su tankiu taukeliu. Jūs galite visai valgyti arba valgyti įvairius patiekalus.