Razinos iš vynuogių namuose

Izolias pagamintas iš vynuogių, paruoštas namiesąlygos pasirodo skanu, saldūs ir gali būti saugomi ilgą laiką. Naudokite džiovintas uogas, norėdami kepti nesaldintų patiekalų, taip pat kepti ir desertus.

Kaip išdžiovinti vynuoges ant razinų?

Vienas iš paprastiausių ir labiausiai paplitusiųyra vynuogių džiovinimo būdas, kuriame uogos yra dedamos į saulę. Nevalytos vynuogės yra rūšiuojamos prieš ir pašalintos supuvusios ar pažeistos uogos. Be to, uogos yra išdėstytos ant popieriaus ar tinklelio, dedamos saulėje ir paliekamos visiškai išdžiūti, vynuoges paverčiant kas tris dienas.

Šis metodas tinka tiek riešutams gaminti iš baltojo vynuogių, tiek razinoms iš tamsių uogų.

Vidutiniškai džiovinimas saulėje trunka apie mėnesį,tačiau galima pagreitinti procesą, nuleisti uogų į karštą sodos tirpalu prieš džiovinimą. Tonkokory vynuogių, turėtų būti išlaikyta ne pernelyg tvirto sodos tirpalu (1/2 val. Soda vandens TRY) už Tolstokorov didesnės koncentracijos (1 šaukštai. Spoon už litrą). Kaip rezultatas Pabalus sodos tirpalą ant uogų paviršiaus sunaikinti vaško plėvelę, kuri apsaugo nuo drėgmės išėjimą, ir yra suformuotas mikrotreschenki.

Kaip pagardai gaminami iš vynuogių?

Geriausias būdas išdžiovinti vynuoges yra tas, kuriame uogos nėra veikiamos tiesioginių saulės spindulių, todėl išlieka spalva ir daugiau maistinių medžiagų.

Išdėstę sveikas, nepažeistas uogas ant groteliųarba grotelių, vynuogės išdžiovinamos po baldakimu arba gerai vėdinamoje sausoje patalpoje. Po maždaug 20-30 dienų razinos bus paruoštos. Džiovinimo metu nepamirškite paversti uogomis tolygiai išdžiūti.

Razinų paruošimas iš vynuogių namuose

Būsto sąlygomis debesuotu oru, vynuogėspatogu išdžiūti orkaitėje. Dėl šio džiovinimo metodo išlaikomas ne tiek daug mitybos komponentų, bet procesas užtrunka daug mažiau laiko.

Prieš pradėdami gaminti razinus iš vynuogių,kepimo skardos padengtos pergaminu. Uogos yra tolygiai paskirstytos keptuvėms ir paduodamos į pašildytą orkaitę iki 90 laipsnių, geriausias būdas atidaryti duris, išgarinti drėgmę. Po vynuogių raukšlių nustatykite temperatūrą 70 laipsnių kampu ir toliau džiūstant iki paruošimo. Šiuo metodu džiovinimas trunka ne ilgiau kaip 30 valandų.