Jei nuspręsite kažkur apsilankyti, tikrai įsivaizduosite įspūdingiausių vaizdų vaizdus. Įdomios skulptūros, kurias susipažinsite, tinka ir tai, kas įmanoma.

Jie, atrodo, pritraukia nuomonę irlęšiai. Sukurta skirtingais laikais, iš skirtingų medžiagų ir skirtingai nuo stiliaus, jas vienija viena - šios gatvės skulptūros padaro miestą unikalią, patrauklią ir nepamirštamą.

1. "Atskleidimas", Paige Bradley, Niujorkas, JAV

"Atskleidimas"

"... kol mes suskaidysime žmones aplink mussiena, mes niekada suprasti, kiek mes tikrai stiprus. "Taigi Amerikos menininkas Paige Bradley paaiškina jo bronzos skulptūros, kuris atvedė ją šlovės prasmę.

2. "Šokiai su kiaulpiene", Robin White, Stafordšyras, Jungtinė Karalystė

"Šokėja su koldūnu"

Jei jus traukia stebuklinga fėjų pasaulis, tutikrai kaip Britanijos Robino White'o kūrinys, kuris sukūrė panašių parko skulptūrų seriją. Kiekvienoje pasakoje yra plieninis rėmas, susijęs su metalinių "raumenų" sluoksniu, kuris, savo ruožtu, yra padengtas "odine", pagaminta iš plonos vielos.

3. "Apeninų alegorija", Giovanni Giambologna, Toskana, Italija

"Apeninų alegorija"

Netoli Florencijos parke atsisakytaVila Pratolino, kuri kažkada priklausė garsiam Medici klanui, išsaugojo dešimties metrų akmens skulptūrą XVI a. tada garsaus skulptoriaus Giovanni Giambolonya. Skulptūra atstovauja dievo Apeniniui, susilenkiančią galvos monstrą savo ranka, iš burnos, į kurią strėlė pučia.

4. "Meilė", Aleksandras Milovas

"Meilė"

Tai gali būti Odesos Aleksandro Milovo skulptūraBuvo stebimas tik Amerikos burning meno festivalyje Black Rock dykumoje praėjusiais metais. Šis darbas laimėjo daugybės šventės lankytojų širdis ir savo gerbėjus internete rasta dėl jo auskarstymo atvirumo. Deja, šiam didelės apimties meno objektui (ilgis 17,5 m, plotis 5,5 ir aukštis 7,5) vieta niekur nerasta.

5. "Gamtos galia", Lorenzo Kinn

"Gamtos galia"

Galbūt seniai buvo teisūs, kai jie sukūrėSkulptūros dievų garbei, kad jų rūstybę sutaikintų. Ši mintis įkvėpė italų menininką Lorenzo Kinną sukurti skulptorių seriją, įsteigtą įvairiuose pasaulio miestuose. 2,5 metro moterų figūra simbolizuoja motinos gamtą, kuris laukiniu mastu išskleidžia pasaulį. Įspūdingas uraganų poveikis Tailande ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, menininkas sukūrė alegoriją, rodančią, kaip mūsų pasaulis trapus.

6. "Las Colinas" muzikantai, Robertas Glenas, Irvingas, Teksasas, JAV

"Las Colinas muzikantai"

Ši skulptūrinė kompozicija yra didžiausiažirgų skulptūra pasaulyje: parodyta 9 mastangų skalėje nuo 1 iki 1,5, palei vandenį, fontanai plūdo iš po kanopų, sukuria natūralų purškimo efektą. Šis darbas simbolizuoja greitumą, lyderystę ir laisvę, būdingą tiek gyvūnams, gyvenantiems Teksase, tiek pačiai valstybei jo vystymosi metu.

7. "Juodoji dvasia", S. Jurkus ir S. Plotnikovas, Klaipėda, Lietuva

"Juodoji dvasia"

Atsimenu baisios bronzos skulptūrossenoji legenda, pagal kuria apgulto pilies sargyba netikėtai susitiko su vaidu, kuris perspėjo jam, kad tvirtovė gali neturėti pakankamai atsargų, tada dingo be pėdsakų.

8. "Atsargus rankos", Glarus, Šveicarija

Atsargus rankas

Ši neįprastinė skulptūra gali būti aplinkos priežiūros simboliu.

9. "Laisvė", Zenos Frudakis, Filadelfija, Pensilvanija, JAV

"Laisvė"

"Ši skulptūra įkūnija laisvės troškimą per kūrybiškumą", - aiškina amerikietis Zenos Frudakis, paaiškindamas jos bronzos kompozicijos reikšmę.

10. Mihai Eminescu, Onesti, Rumunija

Mihai Eminescu

Neįprasta skulptūra iš dviejų metalinių medžių, kurių šakos sudaro veidas moldavų-rumunų poetų dekadistas XIX a. Mihai Eminescu.

11. "Lietaus žmogus", Jean Michel Folon, Florencija, Italija

"Lietaus žmogus"

Belgijos menininko Jean Michel Foulon skulptūra yra Florencijoje, Italijoje.

12. "Laiptai į dangų", David McCracken, Bondi, Australija

"Laiptai į dangų"

Dovydo McCrackeno skulptūra yra begalybės iliuzija, primenanti asociaciją su kulto kompozicija Led Zeppelin.

13. "Čia aš esu!", Herve-Laurent Erwin

"Čia aš esu!"

Polistirolo milanas, susidaręs po veja,kaip iš blanko, buvo pristatyta 2014 m. kasmetinėje tarptautinėje parodoje šiuolaikinio meno Budapešte. Vengrijos menininko Hervės-Lorento Erwino sukurtą skulptūros vertę galima apibrėžti kaip laisvės, žinių ir dinamiško vystymosi troškimą. Po ryškių sėkmės Budapešte, skulptūra nuėjo į vokiečių Ulmą, kad išgąsdintų neištikimus turistus.

14. "Metamorfozės", Jason Dekers Taylor, Grenada

"Metamorfozės"

26 vaikų simboliai iš keturių metrų cementogiliai yra viena iš ryškiausių kompozicijų, sukurtų povandeniniame skulptūrų parke "Moliner" Karibų jūros regione. Skulptūrinė sudėtis sveria 15 tonų, kad atsispirtų stiprioms srovėms ir potvyniams. Vaikų žiedas simbolizuoja žmogaus gyvenimo ciklą ir žmonijos atsakomybę už aplinkos būklę prieš ateities kartas.

15. "Lietus", Nazar Bilyk, Kijevas, Ukraina

"Lietus"

Dviejų metrų bronzos figūra su didžiuliu stiklo lašeliu ant jo veido simbolizuoja žmogaus vienybę su gamta. Darbas nustatytas Kraštovaizdžio prospekte Kijeve kaip modernaus skulptūrų parko dalis.

16. "Sėjėjas", Morphay, Kaunas, Lietuva

"Sėjėjas"

Ši skulptūra yra siejamas su šešėliu, jis yra "gyvas", tik naktį, kai žvaigždės imtis prasme, taikoma prie sienos už paveikslėlyje.

17. "Nuleidžiamas pastatas", Melburnas, Australija

"Sinking Building"

Prieš Majesticą Valstybės bibliotekos pastatą Melbourne, atrodo, nuskendo dar viena biblioteka, kurios fasado kampas vis dar matomas ant paviršiaus.

18. "Karo Dievas", Jingzhou, Kinija

"Dievo karas"

48 metrų skulptūra, padengta 4000 klijuotomis varinėmis plokštėmis, pakyla 10 metrų pjedestalo ir yra teisingumo simbolis.

19. "Hippos", Taipėjus, Taivanas

"Hippos"

Taipei zoologijos sodas nustato plaukimo hipogrūdžių figūras, vaizduojančius, kaip jie paprastai matomi vandens paviršiuje.

20. "Avalynė ant Dunojaus upės krantų", Gyula Power, Budapeštas, Vengrija

"Batai ant Dunojaus krantinės"

Holokausto memorialas yra pagrįstas realiuįvykiai: 1944-1945 m. Budapešte buvo sunaikinti dešimtys tūkstančių žydų. Aukos buvo surinktos ant Dunojaus krantų, priverstos nuimti batus ir tada nušautas. Paminklo idėja priklauso vengrų režisieriui Ken Togai, o ją realizavo skulptorius Gyula Power.

21. "Keliautojai", Bruno Catalano, Marselis, Prancūzija

"Keliautojai"

2013 m. Rugsėjo mėn. Marselyje buvo įrengta franšizės Bruno Catalano dešimt tokių siurrealistinių skulptūrų.

22. "Paminklas nežinomam praeiviui", Erzi Kalina, Vroclavas, Lenkija

"Paminklas nežinomam keleiviui"

Skulptūrinė kompozicija, sudaryta iš 14 figūrų, buvo įkurta Varšuvoje 1977 m. Ir persikėlė į Vroclavą 2005 m.

23. "Rebel", Tom Franzen, Briuselis, Belgija

"Rebel"

Belgijos skulptorius Tomas Franzenas savo humoristinį darbą paskyrė Molenbecko gyventojams, vienai iš 19 ir galbūt labiausiai kriminogeniškos Briuselio bendruomenės. Čia tinkamas požiūris į policiją.

24. "Ocean Atlant", Jason Dekers Taylor, Nasau, Bahamos

"Atlanto vandenynas"

Daugelio skulptūrų, esančių vandenyno pakraštyje, kūrėjas JasonasDekersas Tayloras taip pat yra didžiausios povandeninės skulptūros autorius, vaizduojantis mergą, kuri, kaip senovės graikų Atlanta, palaiko vandenyną ant pečių. Skulptūros aukštis - 5,5 m, svoris 60 tonų. Pasak autoriaus ketinimo, be estetinio figūros, jis turi praktinę vertę - dirbtinis koralų rifas.

25. Nelsonas Mandela, Pietų Afrika

Nelsonas Mandela

Neįprastas paminklas kovos su apartheidu kovotojuiįsteigta 2012 m. netoli vietos, kur 50 metų anksčiau, buvo areštuotas būsimasis Pietų Afrikos prezidentas. Skulptūrą sudaro 50 sudėtingų pjovimo plieninių lazerių kolonėlių nuo 6,5 iki 9,5 m aukščio. 35 m atstumu nuo griežtai apibrėžto kampo stulpeliai sukuria atpažįstamą Mandelos profilį.

26. "Žmonės prie upės", Zheng Hua Cheng, Singapūras

"Žmonės prie upės"

Singapūro menininko Zheng Hua skulptūrų serijaČengas, kuris apima šią penkių maudymosi berniukų kompoziciją, perduoda žiūrovą tiems laikams, kai upės krantai dar nebuvo apsirengę akmenimis, o šimtai kaimynystėje gyvenančių vaikų, pabėgo plaukti upėje.

27. Kelpie, Andy Scott, Falkirk, Škotija, Jungtinė Karalystė

Kelpi

Kelpis - vandens dvasia iš Škotijos mitologijos, kuri buvo žirgo įvaizdžio. 30 metrų arklio galvos sudaro vartus prie Fort ir Clyde kanalo ir simbolizuoja svarbų arkinių vaidmenį Škotijos gyvenime.

28. "Nieko smurto", Carl Frederick Reutersweld, Niujorkas, JAV

"Nėra smurto"

Apgailestaujantis su švedais Džonas Lennonasmenininkas Carlas Frederikas Reutersveldas sukūrė savo bronzinį revolverį su mazgu, susietu su mazu, kurio šaka yra nukreipta į viršų, kaip simbolį be smurto.

29. "Kabantis žmogus", Davidas Cherny, Praha, Čekija

"Kabantis žmogus"

Skulptūra pavaizduoja Sigmundą Freudą ir jo kova su mirties baimės.

30. "Tide", Jason Dekers Taylor, Londonas, JK

"Tide"

Keturi raiteliai Temzės krantuoseišnyksta, vėl atsiranda priklausomai nuo potvynio. Vietoj galvų arkliuose, naftos siurbliai. Šis skulptorius ir aplinkosaugininkas Jason Dekers Taylor nori atkreipti visuomenės dėmesį į pernelyg didelę žmonijos priklausomybę nuo aliejaus.

31. "Savaitgalis", Marguerite Derricort, Adelaidė, Australija

"Savaitgalis"

Keturios pilno dydžio bronzos kiaulės irNatūraliomis porcijomis kiekvienas turi savo pavadinimą: Oliveris, Truffelis, Augustus ir Horatio. Ši juokinga skulptūrinė kompozicija yra mėgstamiausia vieta tiems vaikams, kurie ateina čia su savo tėvais savaitgaliais ir eina važiuoti lygiais kiaulių nugarais.

32. "Peregrass", Robert Summers ir Glen Rose, Dalasas, Teksasas, JAV

"Peregrine"

Didžiausias tokio pobūdžio bronzos skulptoriuskompozicija susideda iš 49 jaučių ir trijų cameleers ir įdiegta į vieną iš Dallas parks. Sudėtis yra įspūdingas jos taikymo sritį: kiekvieno buliaus, aukštis 1,8 m, banda vaikšto nelygiu paviršiumi, jie susiduria mažų upių, kai gyvūnai yra lėtas, o kiti paleisti - dailininkas sugebėjo perteikti tikrovišką vairavimo galvijų, kurie įvyko Teksase XIX amžiuje.

33. "Metallomorfoze", David Cherny, Šarlotė, Šiaurės Karolina, JAV

"Metalo morfozė"

Jo pirmasis montuotojas Valstybėje buvo "The Hanging" autoriusvyras "Čekijos Davidas Cherny nusprendė nukentėti amerikiečius - ir jis tai padarė! Jo aštuonių metrų aukščio nerūdijančio plieno galvutė susideda iš lygiagrečių ruožų, nuo vietos, kur turi būti burnos, ir fontano ritmas. Galva reguliariai sukasi aplink savo ašį ir pradeda judėti kaip įprasta, o tada "suskaido" į sluoksnius: kai kurie sekcijos toliau sukasi, o kiti "atsilieka". Tačiau, sukdami aplink, visi gabalai sujungiami, formuojant originalią skulptūrą. Įrenginio pavadinimas, žinoma, kaip ir pati galvutė, yra surenkamas iš sekcijų: "metalas + metamorfozė".

34. "Nežinomas biurokratas", Magnusas Tomassonas, Reikjavikas, Islandija

"Nežinomas biurokratas"

Satirinis biurokrato paminklas ryškiai atspindi mūsų požiūrį į pareigūnus, tas pats visame pasaulyje ir todėl veidas.

35. The Hedington Shark, John Buckley, Oxford, UK

"Heditton Shark"

Įkurta 1986 m., 41-osioms tragedijos metinėmsHirosimoje ir Nagasakyje, ryklys įkūnija atominę bombą, nukritusią į Japonijos miestus, ir sukelia begalinio pykčio ir nusivylimo jausmą dėl branduolinės katastrofos.

36. "Stebėtojas", Viktoras Khulikas, Bratislava, Slovakija

"Stebėtojas"

Juokinga skulptūra, vyraujanti iš kanalizacijos liuko, dažnai vadinama "žmogumi darbe", nors iš darbo jis, atrodo, išsiblaškė sau.

37. "Iguana", Hans Van Houvelingen, Amsterdamas, Nyderlandai

Iguanas

Viename iš Amsterdamo aikštės yra neįprasti gyventojai - 40 žvyne rodomų bronzinių iguanų.

38. "Motina", Louise Bourgeois, Londonas, Didžioji Britanija

"Motina"

Keista, kaip gali atrodyti, bet didžiausias88-metis Louise Bourgeois skulptūra voras sukėlė savo motiną, kuri mirė, kai menininkui buvo 21 metai. Dešimties pėdų voras su marmuriniais kiaušiniais maiše nėra vienintelis tokio buržuazo kūrinys. Panašios skulptūros galima rasti įvairiuose pasaulio miestuose.